banner


 

18-07-2009 H39 

 

Kite surfer in moeilijkheden

 

Zaterdag 18 juli 19:56 wordt er een 112 melding gedaan door een strandganger. Er zou een Kite surfer ter hoogte van de Republiek op de tweede zandbank zijn geklapt. Hij zou daarbij op zijn nek terecht zijn gekomen

Op dat moment ziet onze uitkijk ook dat er iemand uit zee wordt gedragen door omstanders. Hierop wordt onze Toyota strandambulance (2.20) gealarmeerd welke op dat moment al op het strand reed.
Onze (privé)post bij de strandhuisjes hoorde ook deze oproep. Aangezien het vlak bij hun voor het huisje gebeurde waren deze redders snel ter plaatsen. De persoon had een flinke val gemaakt en was door zijn Kite enkele keren onder water getrokken. Daardoor had hij veel water binnen gekregen. (en is waarschijnlijk ook even bewusteloos geraakt) Onze Jeep (2.50)is ook ter plaatsen gegaan om extra hulp te bieden. Hierdoor kon de 2.20 de motor ambulance opvangen en de verpleegkundige naar het slachtoffer brengen. Daarna met spoed weer terug naar de strandafgang om de ambulance bemanning op te halen. Het slachtoffer is naar onze reddingspost de Kentering gebracht om daar verder gestabiliseerd te worden. Kort daarop is het slachtoffer naar het ziekenhuis gebracht.
Later kwam de ambulance bemanning nog terug om te vertellen dat het vele zeewater het slachtoffer geen goed heeft gedaan. Hij zal een behandeling moeten ondergaan tegen "Second Drowning". Dit betekend dat je op het strand stabiel lijkt, maar op weg naar het ziekenhuis verslechterd de situatie in één keer enorm omdat je longblaasjes geen zuurstof meer opnemen. Dat wordt onmogelijk gemaakt door het water in de longen. Na controle is dus altijd noodzakelijk als je water hebt binnen gekregen  (al is het maar één slok) Hier waren we dus gelukkig weer precies op tijd anders had het waarschijnlijk veel slechter kunnen aflopen.

 

Vlak na de bovenstaande melding komt er nog een 112 melding binnen. Er zou nog een Kite surfer  in nood zijn. Maar wederom was onze post bij het strandhuisje weer zeer waakzaam. Ze zagen dat de betrokken kiter al uit zee was en op weg ging naar de Reddingspost.
Ondertussen hadden mensen op het strand weer 112 gebeld. Mogelijk erg geschrokken door het voorgaande ongeval. Er was echter dus niets meer aan de hand. Hierop is verdere opschaling direct terug getrokken want alleen het kite zijl dreef nog in zee. Daarvoor is onze boot ( 2.29) gelanceerd. De kite was inmiddels al een heel stuk noordelijker afgedreven,en dreef daar al bijna  weer in de 1e branding. Daar is de kitesurfer, die mee was gegaan op de boot, is zelf over boord gegaan om zijn zijl te redden en aan het strand te brengen Daar stond onze 2.20 klaar om de kiter weer op te vangen er terug te brengen naar het strand bij Bloemendaal aan Zee.